Дали можеби размислувате да земете домашен миленик т.е куче, а не знаете за каква раса да се одлучите. Би сакале да ви предложиме една преубава раса, која е прилагодлива за чување во домашни услови. Станува збор за “француската кралска бела пудлица”. Пудлицата како куче е многу интелегентно куче и многу брзо учи. Настанала уште во средниот век и уште веднаш се приврзала многу за луѓето и не ја сака самотијата. Пудлицата најчесто се поврзува со елеганцијата. Благодарение на на својата убава градба на телото којашто е покриена со средно до долго крзно, сопствениците имаат можност по желба да ја обликуваат нивната фризура. Според Меѓународната кинолошка федерација постојат бела, црна, црвена, сребрена и кафена пудла. Доколку се одлучите да земете вакво куче несомнено ќе направите добар избор, бидејќи ќе добиете вистински добар пријател, добар придружник на своите сопственици.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗаврши есенскиот Моден викенд Скопје 12
Следна објаваПрекрасна вертикална градина во станбена зграда
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ