автори Објавено од Маја М. Георгиевска

Маја М. Георгиевска

777 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• More than ten years of journalistic experience I have by working as a writer and editor, across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

Слаткото задоволство наречено “LADUREE” | Macarons

Познатиот луксузен светски бренд “LADURE” ги бележи своите почетоци во во далечната 1862 година формиран во француската престолнина.Нејзиниот основач кој по професија бил мелничар,...

Тропскиот рај на островот Маурициус

Република Маурициус е островска држава која се наоѓа на 300км источно од Мадагаскар во крајбрежјето на Африканскиот континент, поточно во југозападниот дел на Индискиот...

Ве носиме на Сокотра, вонземјанската убавина

Сокотра е мал архипелаг составен од четири острови во Индискиот океан. Се наоѓа на околу 240км источно од Рогот на Африка и 380км од...

‘Мон Сен Мишел’ – (Le Mont Saint Michel) – Вечно неосвоената...

Мон Сен Мишел (Le Mont Saint Michel) e oстров и општина која се наоѓa во Долна Нормандија, Франција. Сместен е на околу еден километар од...

Кое е најбогатото село на светот?

Селото Huaxi (Huaxi Village), е лоцирано источно од градот Јуангуин во провинцијата Јиангсу, со право го заслужува атрибутот најбогатото село во светот. Поранешниот секретар...

Мост по идеја на кралското семејство од Дубаи

Замислете да имате свој сопствен мост како кралското семејство од  Дубаи!! Мостот “Meydan”, сопственост на кралското семејство од  Дубаи. Секоја година ВИП членовите на ова...

Колекција на очила за сонце од Шанел | Пролет-Лето 2015

Ви ја претставуваме најновата колекција на очила за сонце од Шанел, Колекција Пролет/Лето, 2015 Безвременскиот Карл Лагерфилд  ја претстави својата најнова колекција пролет-лето 2015.. За таа...

Ве носиме на Мадеира, рајскиот остров на соништата

Овој прекрасен остров први го откриле Римјаните, за потоа во 1418 година повторно да го откријат и самите Португалци. Се наоѓа на северот на...

За една сосема поинаква приказна во “Ziferblat”

Дали можеби сте слушнале за ресторанот каде што нема да платите за испиените пијалоци, туку ќе платите 1.80 фунта за поминат еден час во ресторанот?...