автори Објавено од Маја М. Георгиевска

Маја М. Георгиевска

777 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• More than ten years of journalistic experience I have by working as a writer and editor, across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

Ресторантот “Pablo” царството на чизкејкот

Ви го претставуваме ресторанот "Pablo" кој е специјализиран за правење на свеж и вкусен чизкејк и солени торти, а кој се наоѓа во Јокохама,...

Предлог модни комбинации за новогодишната ноќ

Ни остануваат уште малку време до најлудата ноќ. Веруваме дека многумина од вас веќе почнаа да размислуваат што ќе облечат за новогодишната ноќ. Има безброј...

Препорака за љубителите на модата од Grace Coddington-(Vogue)

За сите љубители на модата и модната фотографија неодамна беше реиздадена и пуштена во продажба една од најбараните "модни библии" напишана од страна на...

La Vie en Rose, живот во розово!

Синоним за љубовта секако е цвеќето, а посебно розите кои се подаруваат во знак на искажување на љубов, восхит, благодарност па дури и извинување...

Carolina Herrera – симбол на елеганцијата

Познатата модна дизајнерка Каролина Херера е родена во Венецуела. Уште како многу мала нејзината баба за прв пат ја однела во посета на Париз,...

“Aria”- Магија во просторот

Познатиот италијански бренд ''SLAMP" е номиниран за престижната награда "Blueprint" во категоријата за најинвентивен дизајн на производи. Станува збор за импозантниот дизајн на лустерот...

Вештачко крзно во боја – апсолуен хит за оваа сезона

Убавината на вештачкото крзно е во тоа што може да изгледа многу елегантно и кул во исто време без разлика дали е во јарки...

Marc Jacobs колекција на торби за есен-зима 2015/16

Познатиот американски моден дизајнер Марк Џејкобс ја лансираше својата најнова колекција на торби за сезоната есен-зима 2015/16. Современи торби со огромна доза на префинестост...

Топ “Rebook” стајлинзи за сезона есен-зима 2015

Фитнесот во денешно време значи многу повеќе од само одржување на добра форма. Познатиот бренд Rebook е речиси најмногу застапен во салите за вежбање...

Пет модели на шешири | Aксесоар од женскиот гардеробер

Шеширот, секако е симбол кој ја одсликува една дама и е важен аксесоар кој  треба да се има во својот гардеробер. Тој е фантастичен...

Десетте најубави модели на Ламборџини

Тешко кој би поверувал дека основачот на познатиот луксузен бренд Ламборџини, Ferruccio Lamborhini всушност го започнал својот бизнис со производство на трактори. Првиот модел...

Вистинските тајни со кои ќе изгледате како вистинска дама

За да се биде вистинска дама не значи дека треба да се носи "Chanel" костум и бисери. Зборот дама се поврзува со строги правила...