автори Објавено од Маја M. Георгиевска

Маја M. Георгиевска

712 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• More than ten years of journalistic experience I gained by working as a writer and editor, across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

“Danxia” планините|Чудо на природата

Во северниот дел на централна Кина на околу 600 милји западно од Шангај, во провинцијата Ганса се наоѓа вистинско сликарско платно, со неверојатна големина...

♡ Како да препознаете вистински џентлмен

Модерното одело и скапоцениот часовник не го прават"вистинскиот" џентлмен. Секој маж кој се однесува во склад со моралните начела и го почитува "бон-тонот", секако...

Необична уметност

Ронит Бигл е израелска уметница која стана позната со својта серија "Скулптури на тела II", со која таа го трансформира човечкото тело во текст....

“Помпони”, големото враќање на модниот трон

"Помпони", или шарени топчиња направени од меки материјали најчесто ги поврзуваме со зимски или детски стил на облекување. Помпоните посебно оние поситните се значаен...

🪴🍃Јапонска техника на одгледување на дрвца: Бонсаи

Бонсаи е стара јапонска техника на одгледување на минијатурни дрвца во мали саксии. Овие прекрасни дрвца можат да опстанат многу долго време дури и...

Најромантичното место на светот|Шумскиот тунел во Клеван, Украина

Доколку сте голем љубител на патување низ светот, а притоа сте обожувач на романтични место ова е вистинското место за вас. Станува збор за...

Тропска дестинација од соништата|Сејшелски Острови

Република Сејшели или уште попозната како Сејшелски Острови е островска држава во Индискиот Океан. Оваа држава всушност е архипелаг составен од 115 помали острови...

Дали би сакале барем еден викенд да се чувствувате како Италијанки?

Драги мои дами, дали би сакале барем еден викенд да се чувствувате како Италијанки?! Италијанските жени важат за едни од најубавите жени во светот, а...

Cesare Casadei Pumps, 2015

Еден од најпознатите модни дизајнери за чевли Cesare Casadei ја претстави својата нова колекција на чевли. Тој со својот искусен тим на дизајнери секогаш...

Dolce & Gabanna, Maiolica колекција 2015

Плаво-белите "керамички" принтови на најновата колекција на торби, сандали и гардероба на познатото модно дуо Dolce&Gabanna се вистинското изненадување за сите обожувачи на нивниот...

Само за најхрабрите – Ziplining

Скокање со падобран при спуштање по жица од облкодер. Се ова се случува во Panama City, од облкодер White Tower од висина од 243 метри. Жиците...

“Water in Love”|Christian Louboutin

Прекрасната колекција "Water in Love" е името на новата колекција на познатиот креатор Christian Louboutin. Иако можеби и не сте голем љубител на високите...