Ни остануваат уште малку време до најлудата ноќ. Веруваме дека многумина од вас веќе почнаа да размислуваат што ќе облечат за новогодишната ноќ. Има безброј комбинации кои би можеле да ги изберете за оваа пригода, а ние ви претставуваме неколку од нив.

1. Гламур

Најголем ефект на гламурозен изглед ќе постигнете ако облечете блескав фустан во сребрена или црна боја. Комбинацијата секако ќе биде целосна ако ја дополните со бунда од вечтачко крзно и убаво одбран накит.amazing-polyvore-casual-new-year-party-dresses-for-girls-2013-2014-3

Polyvore-Casual-New-Year-Party-Outfits-For-Girls-2013-2014-3

2. Едноставен шик

Ако сте поголем љубител на поедноставниот начин на облекување , за таа цел ви предлагаме да облечете црни панталони, убаво одбран модел на блуза и секако свечени потпетици.staggering-sexy-new-years-eve-dress-one-by-la-maison-jacket-80-93-j-crew-cami-80-93-vita-fede-bracelet-756x576

rsz_newyearsevecollage5

3. Sexy cool

Секси фустан со длабоки изрези е вистинскиот избор за новогодишната ноќ во која со сигурност ќе заблескате со сиот свој сјај. сето ова мора да го надополните со убаво одбрана чанта, чевли и секако уникатно парче на накит.gold-christmas-party-outfit

Perfect-Polyvore-Casual-New-Year-Party-Dresses-For-Girls-2013-2014-1

4. Party girl

За оваа комбинација ви препорачуваме кус фустан со многу разиграни детали. Од озгора секако може да облечете елегантен блејзер и секако не ги заборавајте најважните работи а тоа се модните детали.y y (1)

Се надеваме дека ви помогнавме во изборот на модни комбинации драги наши дами!!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелата кралица – Филипа Грегори
Следна објаваНаправи сам | Мини капчиња
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ