Тешко кој би поверувал дека основачот на познатиот луксузен бренд Ламборџини, Ferruccio Lamborhini всушност го започнал својот бизнис со производство на трактори. Првиот модел на овој луксузен бренд за прв пат е произведен во 1963 година. Подоцна во 1977 година компанијата била дадена на продажба. Од 1997 година Ламборџини е под покровителство на Ауди. Во последните 50 тина години Ламборџини ги произведе едни од најубавите, најбрзите и најлуксузните автомобили на светот. Првиот луксузен автомобил е наречен “MIURA” несомнено го трасира патот во автомобилската индустрија за како би требало да изгледа луксузен автомобил. Од овиј модел па се до ден денешен сите модели на Ламборџини наликуваат на еден вид вселенски летела како од надвор  така и одвнатре. Во продолжение погледнете ги најубавите 10 модели некогаш произведени од старана на Ламборџини.

HURACN, 2014huracn-2014-presentREVENTN, 2008reventn-2008

SESTO ELEMENTO, 2011sesto-elemento-2011

AVENTADOR,2011aventador-2011-present

MURCILGO, 2001-2010murcilago-2001-2010

GALLARDO, 2003-2013gallardo-2003-2013

DIABLO,1990-2001diablo-1990-2001

MIURA, 1966-1973miura-1966-1973

350GT, 1964-1966

350gt-1964-1966

Countach 1974-1990
countach-1974-1990

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп од 16.11. – 22.11.2015
Следна објава7 главни трендови за оваа есен!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ