Оваа година, есенските колкции се многу добри, така да не можеме да престанеме да мислиме и да пишуваме за нив.  Можеби сме под силното влијание на тукушто затворените модни недели во светот и кај нас, каде што модата најмногу доаѓа до израз. Времето се уште не е толку студено за да ја извадиме комплетната зимска гардероба, и затоа ќе ви покажеме како се носат неколку есенски трендови сега, но и преку целата студена сезона.

Графички принт

prva-1

 Долги капути

druga-1

Чевли и чизми од сомот

treca

Пастелни бои

cetvrta

Женствени торби

peta

Тренд – реси, реси ,реси

sestra

Црно – бел свет

zadnja

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДесетте најубави модели на Ламборџини
Следна објаваБрисел | Шармот на Европа
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ