автори Објавено од Маја M. Георгиевска

Маја M. Георгиевска

712 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• More than ten years of journalistic experience I gained by working as a writer and editor, across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

Патуваме во Марсахлок, Малта

Прекрасното, весело и живописно рибарско гратче Марсахлок, се наоѓа во југоисточниот дел од сончевата Малта. Ова тивко местенце е вистински рај за душевен одмор...

“Yellow Treehouse Restaurant”,New Zeland

Оригинална идеја на "Pacific Enviroment Architect Ltd", детскиот сон го претворија во реалност. Ресторантот "Yellow Treehouse Restaurant" се наоѓа во северниот дел на Auckland,...

Аксесоарите на француска куќа Van Cleef&Arpels

Van Cleef&Arpels е позната француска луксузна компанија која изработува накит, часовници и парфеми. Основана е во 1896 година од страна на Alfred Van Cleef...

Патуваме – Сонуваме/ Калабрија

Калабрија е една од дваесетте покраини на Италија. Се наоѓа на југот на државата, јужно од убавиот Неапол и ги претставува "прстите" на чизмата. Главен...

Изложба на Советската космонаутика во Лондон

Изложбата "Космонаут-Раѓањето на вселенската ера" ќе се одржи во септември во Лондон. Ќе се организира од страна на руската вселенска агенција "Роскосмос". Претстојната изложба ќе...

Најголемиот хотел на светот ке се отвори во 2017 во Саудиска...

Хотелот "Abraj Kudai" ќе биде отворен во 2017 година. Планирано е да биде лоциран во областа Манафиа, во централната зона на Makkah на 2км...

Пристигнува новиот FIAT 550 со Ferrari Motor

Кога ќе се здружат Fiat и Ferrari, секако дека предизвикауваат големи емоции. Шармантниот наследник на легендарното Фиќо со моќниот F136FB и V8 мотор и заштитен...

Кабуки – Јапонски театар

Кабуки е вид на традиционален јапонски театар во облик на играна драма. Зборот кабуки на јапонски значи (игра, песна, танц). Настанал кон крајот на...

Dear Dior | Kолекција која ќе ви го одземе здивот

Луксузната колекција "Dear Dior", на познатиот бренд Dior, со својот прекрасен дизајн на накит зрачи со грациозност и елеганција, а посебност му даваат живописноста...

Капри-вистинската дестинација за оваа лето

Прекрасниот остров плени со својата убавина уште од Римското време. Се наоѓа на јужната страна на Неаполскиот залив, покрај Сорентинскиот полуостров. Островот се протега...

Живописното Алберобело

Алберобело е мало питорескно гратче кое се наоѓа на југот на Италија. Припаѓа на покраината Апулија и е во рамките на градот Бари. Познато...

Најновата колекција на чевли на креаторот “Sergio Rossi “SS 2015

Ви ја претставуваме најновата колекција на чевли на познатиот креатор "Sergio Rossi "SS 2015 За овогодишната колекција на чевли, како инспрација познатиот креатор ги имал...