Есента веќе е на прагот, а со тоа и врнежливите денови ќе бидат се почести. Дали можеби го сакате дождот и уживате во прошетки по истиот или можеби сте оние личности кои дождот ги прави по малку депресивни и не сакате да излезете од својот дом?! Сите ние реагираме различно, па затоа ви предлагаме неколку забавни активности кои би можеле да ги направите во врнежливите денови.

1. Направете убава фотографија или напишете песна мотивирани од дождот!!tumblr_nej9znlw8i1rv33k2o1_1280

2. Имајте романтичен бакнеж на дождот!! :)

Channing Tatum and Amanda Seyfried star in Screen Gems' DEAR JOHN.

3. Опуштете се со релаксирачка, миризлива купка!!6233b28bb8f65d412db2a03510739dec

4. Изберете убав филм кој оддамна сте сакале да го гледате и уживајте со своите сакани во домашната атмосфера!! Couple watching television and eating popcorn

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Розово зајдисонце
Следна објаваНеделен Хороскоп од 28.09 – 04.10.15
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ