1

Зајдисонце го обвива светилникот Rattray Head во Абердиншајр, Шкотска, изграден при крајот на 20-от век. Авторот на фотографијата Грант Глендининг го уловил прекрасниот момент кога настапува зајдисонце и сѐ наоколу е обоено во розова боја. Природна светлина со многу малку фото-ефекти и вистинска разгледница од ова место. Совршено.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKamil Kotarba | Отсутност од реалноста
Следна објаваШто да правите кога надвор врне дожд?!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР