PvdD, партија на животните во Холандија

Дали можеби сте слушнале дека на последните парламентарни избори кои беа одржани во Холандија во законодавниот дом влезе партијата на животните. Да, драги мои убаво прочитавте!

“PvdD” што во превод значи партија на животните освои 3,2% од вкупните гласови односно пет места во парламентот. Преставниците на партијата изјавија дека доаѓањето на власт за нив значи добивање политика моќ туку борба за животните да ги уживаат сите права како и нивна благосостојба. Прекрасна идеа која би можела и кај нас да се реализира.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо моделите на Carolina Herrera се чувствувате како кралица!
Следна објаваPublic Room – оваа седмица
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителна заинтересираност на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР