20.03 // 19:00 – Како до една тегла ѓубре годишно
Сте слушнале ли за концептот „нула отпад” и за тоа дека постојат сè повеќе луѓе кои воопшто не создаваат ѓубре?
facebook event link

00
***

22.04. // 20:00 Ликовна изложба
“Време и простор, и минувачите таму” – Aна Андроска

proshetka
***

23.03. // 20:00 – Вечера и смеење до солзи
Бојан Велевски- комичар со над 300 настапи во својата 5 годишна комична stand up кариера.
facebook event link

00
***

24.03. // 16:00 – Lucky Friday
Петочно попладне посветено на уживање во македонски вина.
facebook event link

4
***

24.03. // 19:00 – Bag it : is your life to plastic ?
Проекција на документарен филм.
facebook event link

Screen Shot 2017-03-20 at 11.32.26
***

24.03. // 22:00 -Showroom: Јаzz si e sluzba
Кирил Кузманов – сакс, Гордан Спасовски – клавијатура, Кирил Туфекчиевски- контрабас и Благоја Антовски- бубањ, ќе ни свират џез стандарди, дел од својата авторска музика и ветуваат едно интересно изненадување…
facebook event link

Showroom March-04
СПОДЕЛИ
Претходна објаваPvdD, партија на животните во Холандија
Следна објаваНи на небо ни на земја – на новиот стаклен мост во Кина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ