Хотелот “Abraj Kudai” ќе биде отворен во 2017 година. Планирано е да биде лоциран во областа Манафиа, во централната зона на Makkah на 2км јужно од Кралството Саудиска Арабија. Хотелот ќе има 10,000 соби, 70 ресторани, конференциски сали, шопинг молови, и многу други поволности за посетителите. Финансиран од страна на министерот за финансии на Саудиска Арабија, а дизајниран е од Dar Al-Hanadasah Group. Најголемиот хотел е проценет на 3.6 билиони долари. Нудејќи го целиот потребен луксуз на посетителите, планирано е на највисокиот 45 кат да се изгради и хелиодром. Ова е замислата за најголемиот хотел на светот!
worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai

worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai_1

worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai_3

1337300

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕјми ја нема – Џилијан Флин
Следна објаваЧудесна куќа во Прованса
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Нејзина омилена изрека е "Смејте се, ништо не е повредно од насмевката".

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР