000

Хармонијата на природата и стилски уредениот ентериер се спојот кој како ретко каде восхитува во овој идиличен дом. Ви претставуваме навистина чудесна куќа, сместена во еден од најубавите краеви на светот – магичната Прованса на југот од Франција. Мами воздишки со архаичната камена градба и прекрасната сончева градина со веранда и базен, која е како создадена за опуштени мигови и уживање во летните денови, опојните мириси и чистиот воздух. Се наоѓа во непосредна близина на долината Луберон и нуди божествени глетки на околните пејзажи, а гостопримливо кани во внатрешноста исполнета со многу топлина и љубов. Ентериерот освојува со рустичниот амбиент, дрвените елементи и внимателно уредените катчиња, совршено надополнувајќи се со идилата надвор. Домот е стилизиран со палетата смирени, неутрални и суптилни тонови, а во комбинација со нежните пастелни нијанси. Создадена е воздушеста целина со големи прозорци и пријатни текстури и текстили, во која се вдишува свежина, овозможувајќи им на сопствениците чувство на слобода и поголема интеракција со околината. Секој простор е посебна инспирација сам по себе, почнувајќи од комфорната дневна соба со библиотека, кујната и трпезаријата со камин, па се’ до релаксираната спална соба. Во продолжение, погледнете ги фотографиите и препуштете се на мечтите за вашата идила од соништата.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

НЕМА КОМЕНТАРИ