Dolce & Gabanna ја претставија новата колекција на шминка со наслов “Summer Shine”, инспирирана од модрото небо и прекрасните острови во нивната родна Италија. Акцентот е ставен на сини, бели и зелени нијанси на сенки, лакови за нокти, па дури и на кармини, што е прилично нетипично. Тука е и безвременскиот црвен кармин, како и кармин во боја на праска. Новитет е маската Aurealux Mask за летен, блескав сјај на кожата. Погледнете ја колекцијата во продолжение.1 2 3 4 5 6 7 8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧудесна куќа во Прованса
Следна објаваЈади, моли се, уживај – Елизабет Гилберт
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР