Хотелот “Abraj Kudai” ќе биде отворен во 2017 година. Планирано е да биде лоциран во областа Манафиа, во централната зона на Makkah на 2км јужно од Кралството Саудиска Арабија. Хотелот ќе има 10,000 соби, 70 ресторани, конференциски сали, шопинг молови, и многу други поволности за посетителите. Финансиран од страна на министерот за финансии на Саудиска Арабија, а дизајниран е од Dar Al-Hanadasah Group. Најголемиот хотел е проценет на 3.6 билиони долари. Нудејќи го целиот потребен луксуз на посетителите, планирано е на највисокиот 45 кат да се изгради и хелиодром. Ова е замислата за најголемиот хотел на светот!
worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai

worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai_1

worlds_largest_hotel_Abraj_Kudai_3

1337300

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕјми ја нема – Џилијан Флин
Следна објаваЧудесна куќа во Прованса
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР