Неделна програма во Јавна Соба

МАРТ МЕСЕЦ НА МЕБЕЛ Купувањето мебел може да биде многу опуштено! Purchasing furniture can be very relaxing! Facebook event link ПРОМОЦИЈА НА МУЗИЧКИ АЛБУМ PROMOTION OF MUSIC ALBUM Facebook...

Пролетна колекција на шминка од Ланком во пастелни бои

Новата колекција на Ланком за пролет 2016 е инспирирана од имагинарните патувања проткаени со грациозност и љубов. Познатата париска козметичка куќа повторно ни покажа што...

Модерни парчиња со кои ја повикуваме пролетта!

Полека се спремаме за пролетта со својата гардероба, со бирањето на свежи нови модели и правиме комбинации со промена на компелтната палета на бои!...

Дел од природата со вас

Доколку сте вистински љубител на природата, а воедно сакате накит тогаш би ви се допаднало како Teeny Tiny Planet пронашле начин секогаш да носите дел...

Доделување на Оскарите – Триумф на Mad Max и Оскар за...

Заврши најважната и најголемата филмска ноќ во годината - доделување на 88- иот Златен Оскар! Chris Rock одлично ја одработи својата работа како водител, со смеа...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (29.02 – 06.03)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 29.02 до 06.03.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       01.03.2016...

[Филм] Боговите на Египет

Крадец му се приклучува на митски Бог во мисија преку Египет. Опстанокот на човечкиот род е во опасност кога Сет, безмилосниот бог на темнината, ќе...

Хороскоп од 29.02. – 06.03.2016 година!

OВЕН Работа - Амбициите ви растат. Вашиот ентузијазам ќе биде силно изразен доколку сега почнувате со нов проект. Доколку чувствувате монотонија во работата која долго...

Накит кој раскажува приказна

Накитот на фотографиите е дизајниран од MissCAlexandria. Според креаторот, инспириран е од едноставноста на боите, но компликуваноста на природата и мистериите на античкиот свет. Бидејќи...

Супер едноставни трендови кои морате веднаш да ги пробате!

Нова година, нови Вие! Како да влезете во новата модна година ако не си играте со новите модни трендови, кои претпоставуваме, долго време ги...

Едноставни совети како да се справите со стресот!

Стресот е ситуација која не може да се избегне - без разлика на тоа која работа ја работите или каков живот живеете. Да се...

Од Сан Франциско до Лос Анџелес

SF2LA е едно навистина интересно видео кое го покажува патувањето на Gary Paitre од Сан Франциско до Лос Анџелес. Помеѓу преубавите зајдисонца и впечатливите пејзажи...