Весели масички во форма на вистински животни се наменети за забавни и интересни ентериери …

“Pig” масичките можеби немаат муцка и искривена опашка, но на прв поглед е јасно на кое животно асоцираат и се креирани во различни бои, за да можат да се вклопат во простории од било кој вид и стил, но исто така и за екстериери.

Кинескиот дизајнер Марио Цаи ја создаде “Pig” линијата на мали масички за кафе, опремени со простор за складирање на работи, сместени во голема цевка која е дел од конструкцијата и во која може да се чуваат списанија и други дневни акционери.

Овие маси се составени од цевка, горна “плоча” поставена на врвот, а сите парчиња се изработени од алуминиум. Колекцијата Pigs е достапна во две големини – цевки со дијаметар од 250 и 200 mm, но исто така и со различни бои кои можат да одговараат на повеќе различните амбиенти.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКостими за капење на Seafolly за лето 2018!
Следна објаваТренди костими за капење 2018!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР