На линии, со точки, цвеќиња, лубеници, карнери, длабоки изрези – сето ова е дозволено кога станува збор за трендовски костими за капење за оваа година.

За оние кои сакаат да ја покажат својата дива страна идеален е анимал принтот, додека за романтичарките најдобар е цветниот дезен.

Најхрабрите на плажата, ќе се одлучат со длабоко изрези на костимот за капење  (едноделен), без страв дали повеќе открива или покрива.

Она што е најважно, треба вашиот костим за капење да ви е удобен, пријатен за носење и брзо да се суши.

Бидејќи се застапени многу трендови, вие сигурно ќе се вклопите барем во еден од понудените.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам: Забавна “Pig”колекција – масички за кафе!
Следна објаваНовитети: Red Shark – велосипед кој се вози на вода!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР