Австралијскиот познат бренд на костими за капење Seafolly, останува верен на својата традиција, повторно избирајќи славна убавица како заштитно лице (и тело) за новата колекција на костими за капење.

По Mirandа Kerr, Jessicа Hart, Behati Prinsloo, Camille Rowe и Gigi Hadid, сега на ред  дојде 25-годишната Antonia “Toni” Garrn, синоока  русокоса, една од најпознатите германски убавици во светот на модата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDolce & Gabbanа: “Тајни и дијаманти” колекција есен/зима 2018!
Следна објаваНаправи сам: Забавна “Pig”колекција – масички за кафе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР