„Мустаќлии“ четврток, 14 ноември, Мала станица

Почитувани, Во пресрет на месецот ноември, или во контекст на месецот на подигнување на свеста за машкото здравје и глобалната кампања на пуштање на мустаќи...

Четири филмови за Скопје Синема Сити Загревање 2020

На 5 и 6 февруари со почеток од 7 часот во киното на Кинотека на Македонија ќе се организира зимското издание на фестивалот Скопје...

Oстајте да помини фичото, не се туркајте, држете растојание

Идејата и целта на уметничката акција е на креативен начин да ги предупреди граѓаните од неопходноста да се одржува физичко растојание и на тој...

Неделна програма во Јавна соба

НАСТАНИ ПРОМОЦИЈА НА НОВОТО МЕНИ ЗА ХРАНА Четврток 04.02.2016, 20:00ч ИЗЛОЖБА МУЗИЧКА ПРОГРАМА Facebook event link ДЕТСКИ РАБОТИЛНИЦИ Понеделник01.02.2016 19:00 - 20:00 НЛП Темата за овој пoнеделник е "Што понесов од старата година и...

Неделна програма во Јавна Соба

ОТВОРАЊЕ / OPENING HUNGARIAN ROMA PAINTERS (1969-2009) Вторник / Tuesday Facebook event link ДОБАР ПРОЕКТ - АУКЦИЈА / DOBAR PROEKT - AUCTION Среда / Wednesday ПОЛОГ: ПРИРОДА КУЛТУРА АВАНТУРА...

Почеток на Летниот фестивал на книгата во ТРИ

Летната книжевна сезона на нови изданија, популарни цени, промоции и наградни игри започнува во книжарниците на Издавачкиот центар ТРИ. Летниот фестивал и оваа година...

Skopje Design Week 2016

Подготовките на шестото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), кое годинава ќе се одржи од 23 до 27 ноември во...

Јавна соба и во 2017 за сите генерации

Многу луѓе се прашуваат каква програма може да очекуваме во 2017 во Јавна соба во 2017 со оглед на фактот што во минатата година...

Оваа седмица во Јавна Соба

Продажна изложба на рачно изработени ташни, чевли и накит. Во среда погледнете ја најновата колекција на Mikka Design. 05.04. // 20:00 - Exploring industrial: Bags, shoes,...

Вкуси го летотово Скопје:Од 5ти август прв Летен фестивал на овошјето

Под мотото „Вкуси го летото“ Дистрикт бар и ресторан организира Летен фестивал на овошјето кој ќе се одржув секоја сабота од 5-ти до 31-ви...

Есенски базар на уникатни современи уметнички творби во Skopje City Mall

Од 3 до 5 ноември во најголемиот трговски центар во Скопје, City Mall ќе биде организиран голем Есенски базар на уникатни современи уметнички творби,...

Кулинарска работилница, Design Thinkng & Jumping Clay… и оваа недела очекувајте...

Social Sunday Video Оваа седмица во Public Room 17.01. - 16.02. // „Само сенка на она што доаѓа" - Самостојна изложба на Тони Попов Ако сеуште не...