Неделна програма во Јавна Соба

15% ПРОЛЕТЕН ПОПУСТ ЗА ВЕЛОСИПЕДИСТИ / 15% SPRING DISCOUNT FOR CYCLIST ВЕЧЕРНО ЗАДОВОЛСТВО ВО ЈАВНА СОБА EVENING PLEASURE IN PUBLIC ROOM НОВИ ПРОИЗВОДИ ВО КОНЦЕПТУАЛНА ПРОДАВНИЦА...

Кулинарска работилница, Design Thinkng & Jumping Clay… и оваа недела очекувајте...

Social Sunday Video Оваа седмица во Public Room 17.01. - 16.02. // „Само сенка на она што доаѓа" - Самостојна изложба на Тони Попов Ако сеуште не...

Балетската претстава „Жизел“ во МОБ

Во петок (19.февруари), со почеток од 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина, „Жизел“. Праизведен е во...

Public Room | Погледнете ги настаните за оваа седмица

Дали сакате да живеете во дотерано Скопје ? Придружете ни се преку www.error501.mk   26.06. // 10:00 - Работилница за дизајн   Повеќе информации   27.06. // 20:00 - Изложба на...

Вино Скоп 2015 – многу љубов, вино и музика

Оваа есен од 30-ти септември до 4 октомври, традиционално по деветти пат во Скопје ќе се одржи најпознатиот македонски вински фестивал- Вино Скоп 2015....

Повеќедневно дизајнерско искуство за публика со изострени сетила

Деветто издание на Скопје постер фестивал ќе се организира од 21-ви до 30-ти ноевмри 2016 година во Музеј на Град Скопје. Во првите три...

МОБ I Балетската претстава „Самсон и Далила“

Во петок, 13 јуни, 2014 г. со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведена балетската претстава „Самсон и Далила“,...

Ако ти се излегува оваа седмица

Секој понеделник ти препорачуваме едно вкусно јадење   26.09. // 21:00 - Concert: Birth of the Cool 9 музичари и композиции на Мајлс Дејвис! Настапуваат Кирил Кузманов- сакс,...

Неделна агенда на настани во ”Јавна соба”

Локација: MEЗЕ БАР ЈАВНА СОБА, 50 Дивизија 22, Скопје Ден: 11. ноември 2015, среда Време: 17:00 – 20:00ч Контакт: 02 6092650 contact@publicroom.org Организација: Jавна Соба, Павле Камилоски, Маја...

Визуелниот уметник Филип Јовановски во групната изложба „ СВЕДОШТВА – ВИСТИНА...

Визуелниот уметник Филип Јовановски учествува во групната изложба „ СВЕДОШТВА – ВИСТИНА ИЛИ ПОЛИТИКА: Концептот на сведоштва во спомен на југословенските војни”, која се...

Романтично-фантастичниот балет “Жизел“ во МОБ

Почитувани, На 08 февруари, 2014 г. со почеток во 20 часот, во Македонската Опера и Балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина “Жизел“....

Неделен репертоар на Драмскиот театар (12.01 – 17.01)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 12.01 до 17.01.2015 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       14.01.2015 (среда) | 20.00 претстава:...

Видео: Суперхикс во кафанско издание ве канат на концерт

Уникатни како и секогаш, Суперхикс решија своите фанови да ги поканат на големиот роденденски концерт на начин својствен само за нив. Во кафанска атмосфера,...

CINEDAYS 2012 | Денови на квалитетни филмови

Да ја исплакнеме сапуницата од себе е мотото под кое што ќе се одржи овогодинешниот фестивал за европски филмови CINEDAYS 2012, почнувајќи од утре....

Попова Шапка – Mountain Festival BIKE and RUNNING 28-29-30.08 2015

Повторно ПОПОВА ШАПКА ''28-29-30 Август правиме збиранка на Попова Шапка . Овој пат ке биде поголем проект, и ке имаме доста странци. На 28 се пристигнува...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (28.03 – 03.04)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 28.03 до 03.04.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       29.03.2016...