НАПРАВИ САМ ‘PASTA PENNE’

primer 2

Оваа седмица имаме:

20.06 // 17:00 – Повик за волонтери – WikiGap edit a thon
Иницијатива за сите заинтересирани млади лица, студенти и млади активисти кои сакаат да придонесат за намалување на родовиот јаз во онлајн просторот и зајакнување на застапеноста на жените во онлајн Википедија енциклопедијата на македонски јазик.

wiki

21.06 // 18:00 – Енергетска ефикасност и зелена економија 
Бидете дел од настанот што ќе се одржи во Sparkasse Room, на тема енергетска ефикасност и зелена економија.

sparkasse

22.06 // 18:00 Skopje Blochchain+AI Hackathon
3 дневен hackathon, овој викенд .

skopje hack

22.06. // 21:00 – Македонски Шлагери со ДЈ Тоше Велјанов
Ве очекуваме на журка каде ќе се изведуваат некои од најубавите македонски поп хитови во периодот од времето на Шпато до денес, кои ќе ви овозможат едно пријатно патување низ времето, сеќавањата и ќе ве потсетат на различните трендови на култура низ декадите.

Се гледаме на тераса.

22

04.07 // 19:30 – Cooking & Coaching
По успешно реализирана прва работилница со задоволство го најавуваме второтo изадание на “Cooking & Coaching”.

C C 2
***

СЕ ГЛЕДАМЕ НА 50ТА ДИВИЗИЈА!

IMG 4628

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеи: Oд стар и оштетен мебел до оригинални парчиња!
Следна објаваBitisiani “Guaperia” нова кампања за лето 2018
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР