GIBONNI на ALL YOU NEED IS LOVE festival!

За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф ви најавуваме: најголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI ќе биде хедлајнер на...

Project Orpheus со официјален VEVO канал

На 7-ми ноември во сабота во “MKC club&restaurant”, Project Orpheus гордо Ве поканува да бидете дел од промоцијата на нивниот VEVO канал каде заедно...

Неделна програма во Јавна Соба

15% ПРОЛЕТЕН ПОПУСТ ЗА ВЕЛОСИПЕДИСТИ // 15% SPRING DISCOUNT FOR CYCLIST Тераса. Мезе. Фудбал. Музика. // Terrace. Mezze. Football. Music. Отворен простор за дружење со вкусна...

SKOPJE DESIGN WEEK NO. 7 ЗАВРШИ

Поминавме 5 дена исполнети со одлична изложба, работилници и презентации, како и одлична музичка и гастро програма. Ви благодариме на сите кои дојдовте и ја...

World Evergreen Music | Безвременскиот Џорлев

Stangers in the night, Besame mucho, Love me tender... сите овие хитови звучат предобро, затоа што нивната музичка комбинација го издржува тестот на времето...

Осмо издание на Гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд

Ова лето по осми пат во Скопје ќе се одржи  Гурманскиот викенд со пиво- Пиволенд.  Од втори до шести септември посетителите ќе имаат можност...

Неделна програма во Јавна Соба

Проверивте ли што е "Дотерај го Скопје" ? Отворете www.error501.mk   Дизајнирани производи вашиот дом и канцеларија.   Проверете во Public Room Design Store.   Запознајте ја Ребека Грејс. Ментор во Microsoft...

Неделна програма во Јавна Соба

ОВАА СЕДМИЦА ИМАМЕ: 13.11. // 21:30 - CONCERT : BEZGET-KAMPL-PARUSHEV Концерт на состав од тројца одлични музичари, на нашето поткровје. FACEBOOK EVENT LINK 16.11. // 21:00 - PROGRAMMER'S...

Урбаните зебри на Ирина Тошева | Lotus Design Store

Презентација на дизајните и модниот едиторијал за колекцијата ,,Зебра” за есен - зима 14/15 и модни совети од дизајнерката Ирина Тошева. Настанот ќе се...

Реализирани активности во рамките на ,,Европската година на културното наследство 2018“

Со Одлука на Европскиот парламент и Советот на Европската Унија, 2018 година беше прогласена за Европска година на културното наследство. Целта на оваа Европска...

7.Вино-Скоп | Фестивал во чест на виното 2013

Вино-Скоп, местото каде што секоја есен уживаме во доброто вино и музиката, онаму каде се случуваат урбаните приказни во градот,кои долго се прераскажуваат, баш...

Новиот правец во модата сега можеш да го изучуваш и во...

Одржлива мода (sustainable fashion) е збор кој се почесто го слушаме. Stella McCartney, Gucci, Saint Laurent, Adidas ги трансформираат своите линии преку парчиња од...