Одберете си срцеста плетка и добијте љубовна прегратка, овој петок (14.февруари), на веселото дружење по повод денот на љубовта и виното од 15 до 17 часот во ГТЦ.

1782069_10151927171460911_910005005_n

,,Срцести плетки за љубовни прегратки’’ е настан во организација на ,,Млади за љубов’’, кои ги сплетоа срцата и дланките, и ве канат на двојна прослава во метрополата, во чест на најљубовниот празник во годината. На љубовното мени на ведрите гушкачи и овојпат има безброј топли прегратки за дарување, но и многу слатки изненадувања за вљубените. Специјално за оваа пригода, подготвија рачно изработени плетки инспирирани од симболот на љубовта, кои може да се прикачат и носат како ланче, привезок, како украс на омиленото перниче или фустан, или, пак, едноставно да шират љубов во некое катче од домот. Прекрасни плетени срца – за подарок од срце на саканите.

14857_10151927661980911_51983652_n

Некогаш, подобро е љубовта да ја спакувате во прегратка, отколку во зборови.
Повелете на убава дружба, за заедничко споделување на љубовта и прегратките!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Најискрена љубов
Следна објаваЉубовен маникир
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР