banner newsletter-01
***

Имаме нови десерти

chocolate balls

кои совршено ќе го надополнат вашиот оброк или кафе.

***

Имаме седмица исполнета со супер настани

11.02. // 18:30

Од утре 12 учесници започнуваат да ги изучуваат тајните на француската кујна заедно со Марк де Јонг.
A на пролет продолжуваме со нови курсеви за готвење.

French cooking course

11.02. // 18:00

Интерактивна работилница за подобрување на комуникациските вештини.

komunikacija

13.02. // 20:00

Уште една вкусна вечера, овој пат инспирирана од преубавата Франција.

1

13.02. // 21:00

Љубовен хумор со Никола Тодоровски и неговата екипа.

stand up

14.02. // 17:00

И овој петок ја завршуваме работната недела со мезе и пиво.
За 150 денари уживаме во превкусен врап со телешко месо и крцкава сланина + Златен Даб.

14. fevruari

14.02. // 22:00

Ако ви се пее и танцува тогаш не ги пропуштаје шлагерите во петок.

cover 12

15.02. // 21:30

Во сабота на нашето поткропје настапуваат извонредните Чалгија Саунд Систем.

fb 2
***

Имаме и програма за најслатките

15.02. // 11:30

И оваа сабота заедно создаваме бајки, сказни и песнички за деца со поетесата Ивана Наскова.

15.02.

16.02. // 12:00

На најмалите им овозможуваме уште едно продуктивно неделно пладне исполнето со креативност.

14.02.
***

Посетете не!

©2020 Public Room | 50 Divizija 22, Skopje, Macedonia | www.publicroom.org

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериерни дизајнерски решенија за 2020/2021 година!
Следна објаваМозаик 2020- Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР