Неделен репертоар на Драмскиот театар (17.11 – 22.11)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 17.11 до 22.11.2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       18.11.2014 (вторник) | 20.00 претстава:     ...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (10.11 – 15.11)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 10.11 до 15.11.2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       11.11.2014 (вторник)...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (03.11 – 08.11)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 03.11 до 08.11.2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       04.11.2014 (вторник) | 20.00 ...

Урбаните зебри на Ирина Тошева | Lotus Design Store

Презентација на дизајните и модниот едиторијал за колекцијата ,,Зебра” за есен - зима 14/15 и модни совети од дизајнерката Ирина Тошева. Настанот ќе се...

Авангардно затворање на 10-от Моден викенд Скопје

Со авангардна колекција српската дизајнерка Ивана Пиља го затвори десеттото издание на Моден викенд Скопје, вчеравечер во „Телеком иновативен центар“, во Скопје. „SEMI SONG“ е...

Четврти ден FWSK – афирмирани домашни имиња и дизајнери од странство

На претпоследниот ден на десеттото издание на Моден викенд Скопје беа презентирани осум уникатни колекции на домашни и дизајнерски имиња од странство, вчеравечер во...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (27.10 – 01.11)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 27.10 до 01.11.2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       28.10.2014 (вторник) | 20.00 претстава:     ...

Зебричките на Ирина Тошева | FWSK 2014

Здраво, те сакам - кажи како се викаш? Се викам Урбана зебра на Ирина Тошева! Дали знаете што е дефиција на младост? Сите оние кои во...

Трет ден FWSK – нови таленти и етаблирани дизајнери

На третиот моден ден во рамките на есенскиот Моден викенд дебитираа четири имиња а вечерта заврши со ревиите на дизајнерките Ирина Тошева и Олгица...

FWSK – втор ден, со VIBRAZIONI BY ALEKSANDRA MITKOVSKA

Станица 26 беше локацијата на која припадниците на модните кругови вчеравечер уживаа во ревијалното шоу на дизајнерката Александра Митковска, со наслов Vibrazioni како втор ден...

Јован Петровски и Јована Филиповиќ го отворија 10.Моден викенд Скопје

Ревиите на Јован Петровски и Јована Филиповиќ го означија стартот на десеттото издание на Моден викенд Скопје, вчеравечер во мултимедијалниот центар „Мала Станица“ во...

Кој пукаше на 21ви?

Дали имавме револуција или пуч? Кој пукаше на 21.? Дали пукаше војската или припадниците на Секуритате маскирани во војнички униформи? И најважно од се’,...

АРТ ОГРАДА – Изложба на отворено во Карпош

На само еден ден пред почетокот на десеттото издание, Моден викенд Скопје во соработка со Општина Карпош, на 22 октомври, во 11 часот ќе...

Две премиери во Драмскиот театар

На 22 октомври е премиерата на монодрамата ,,Секс, дрога и рокенрол" од Ерик Богосјан, во режија на Ристе Алексовски и во интерпретација на Сашо...
video

Sinister Days – За сите љубители на хорор уметноста

Sinister Days е креативен предизвик кој што ви го поставуваме заедно со Ерина Богоева. ,,На крајот од октомври минатата година, во рамките на фото проектот...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (13.10 – 18.10)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 13.10 до 18.10. 2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       16.10.2014 (четврток) |...