20.07.2017 Четврток
„Две гитари – еден звук ” Концерт  на Дуо Бојкоски
20:30 часот  Плоштад Мајка Тереза

Виртуозни изведби на: Бах, Моцарт, Бетовен, Жобин, Пако Де Лусиа, Стинг, Клептон, како и сопствени композиции.

21.07.2017 Петок
„Понуда за брак” – театарска претстава на Детскиот алтернативен театар „Мали, а големи”
20:30 часот Плоштад ВМРО

Едночинката „Понуда за брак” од Антон Павлович Чехов е тетарска престава со која ќе настапат членовите од Детскиот алтернативен театар “Мали, а големи” кој функционира во рамките на Сојузот за грижи и воспитување на децата на Македонија.

22.07.2017 Сабота
Концерт на „Монистра” – етно група
20:30 часот Плоштад Филип Втори

Тие се 15 години на сцена и ја негуваат неправилната ритмика на македонскиот звук. Неодамна го промовираа вторио музички албум „Киниса моме на вода”, филигрански изработен, со кој го збогатија нивниот авторски опус.

23.07.2017 Недела
Концерт Трио „Ишарет” – македонска инструментална етно музика
20:30 часот  Плоштад Богородица

Две гитари и несекојдневни удиралки, бендир, кахон и костарикански тропалки се богатство од музика на улица. Изворната музика со примеси на џез, класика или фламенко техники, даваат еден посебен „ишаретски” шмек на песните и прават лезет за душа, за тој што во моментот на отворена сцена ги слуша.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата A | X Armani Exchange кампања за есен / зима 2017!
Следна објаваСовршена вила на море!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР