Оваа модерно опремена вила има приватна бар на плажа, јога соба и базен со стаклени ѕидови …

Туркс и Каикос, отсекогаш биле ексклузивни карипски дестинации, но  Tip of the Tail, вила на два ката на островот Providenciales, приватноста ја пренесува на едно повиско ниво. Се наоѓа во еден затскриен дел од песок и оваа тропска оаза за соседи ги има само палмите и океанот, што ја прави идеална за совршен одмор.

Savršena vila na moru

Со шест спални соби, шест купатила и трпезариски простор кој е доволно голем за дваесет луѓе, оваa резиденција со вкупна површина од околу 1.100 м2 е идеалено за организирање на забави.

Savršena vila na moru

Вилата во себе ја сождржи смирувачката атмосфера на Карибите, како и сите потребни удобности за уживање.

Savršena vila na moruSavršena vila na moruSavršena vila na moruSavršena vila na moru

На нејзиниот главен кат, сите спални соби се со поглед кон водата, додека лизгачките стаклени ѕидови се отвораат кон базенот и овозможуваат постојан поглед на морето.

Savršena vila na moruSavršena vila na moruSavršena vila na moruSavršena vila na moru

Вилата нуди поглед на морето, со должина од околу 150 метри, со околу 1.000 м2 приватна плажа.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопски летен ритам Програма на активности 20 јули – 23 јули 2017
Следна објаваИдеално место за сите оние кои копнеат за вистински одмор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР