12.07.2017 Среда 
Концерт на група „Чардаш” 
20: 30 часот Плоштад Филип Втори
Две децении музиката на Чардаш Бенд е заштитен знак за добро расположение, а нивниот реперотар се староградски изворни песни.
chardash.mk 

13.07.2017 Четврток
Концерт на Тумбао Салса Бенд – Салса, Самба, Латино Џез
20:30 часот Плоштад Мајка Тереза

Тумбао Салса Бенд десет години создаваат латино еуфорија. Свират музика која им доаѓа од срцето, интерпретирајќи традиционална кубанска салса музика, бразилска самба и латино џез музика, и на свој сопствен начин ја поврзуваат со Македонската народна музика.

14.07.2017 Петок  
Концерт на група „Replay” 
20:30 часот Плоштад ВМРО
Водени од мотото „REPLAY NEVER STOPS”, бендот  „Replay” им дава нов звук на македонските евергрини отсвирени од гитара и саксофон.

15.07.2017 Сабота
Концерт на „Баклава”
20:30 часот Плоштад Филип Втори

По трите објавени албуми, многуте концерти, музички спотови и музика за филм, „Баклава” се вистинскиот музички деликатес.

16.07.2017 Недела
Фолклорен ансамбл „Вапцаров ” од Скопје
20:00 часот Плоштад Богородица

Сплет на традиционални игри и танци од земјава и Балканскиот регион.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава50% поевтин Pickbox? Можеби најдобрата вест што љубителите на серии можат да ја слушнат летово!
Следна објаваМачки кои позираат како pin-up девојки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР