Мачки во Pin Up пози се појавија на смешниот Tumblr блог, Cats Who Look Like Pin- Up Girls (мачки кои изгледаат како pin-up девојки).

Блогот Tumblr ги комбинира фотографиите на Pin Up девојките со денешните модерните мачки. Овој блог го започна Rachael Aslett од Австралија. Поради неверојатниот успех што го направи блогот, Aslett веќе доби понуда за книга. “Јас немам некоја посебна техника, барајќи мачки или Pin Up фотографии, однапред. Наидувам на слики и ги спремам, а потоа кога ќе ги најдам тие кои одговараат, знам дека тоа е вистинската комбинација за фотографија “, вели Rachael.

http://catsthatlooklikepinupgirls.tumblr.com/Soooooo…. Should I start this thing back up again??!?!!?http://catsthatlooklikepinupgirls.tumblr.com/

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопски летен ритам Програма на активности 12 јули – 16 јули 2017
Следна објаваFall 2017 CHANEL COUTURE – модна ревија во Париз!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР