Викторија Сваровски наследничката на луксузниот бренд, се омажи за својот вереник Вернер Мурза во фустан со вредност од 1,3 милиони американски долари. Фустанот беше украсен со 500.000 кристали и со превез од 8 метри, коj тежеше неверојатни 46 килограми. На раскошната свадба во Италија, седум пратилки носеа сини долги фустани. Светкавиот фустан e дизајниран од Мајкл Синко, a невестата носеше бели Џими Чу сандали.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛос Ангелес е инспирација за Versace Resort 2018!
Следна објаваВолшебна серија на фотографии која патува низ времето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР