Дали сакате да живеете во дотерано Скопје ?

Baner- Doteraj go Skopje -03

Придружете ни се преку www.error501.mk

 

Rabotilnica

26.06. // 10:00 – Работилница за дизајн

 

 

1

27.06. // 20:00 – Изложба на фанзини „Напиши го тоа што сакаш да го прочиташ”

 

 

2

27.06. // 21:00 – Проекција на видео перформанси „Пречки во програмата”

 

 

bbq

30.06. // 20:00 – BBQ Party #5

 

***

01.07. // 21:00 – Saturday in Public Room

saturday
***

ВО ЈУЛИ…

Пријаветe се на дебата!

nastan 5 juli
***

Освежете се со ладен коктел, цело лето, за 100 ден!

kokteli layout-05
***

Очекувајте известување со нови настани следниот понеделник.
Се гледаме во Public Room!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдинствен претставник од Македонија на глобалниот натпревар youforG20
Следна објаваЗа ова лето набавете го новиот Eau des Merveilles Bleue на Hermès!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР