Проект преку кој сакаме да ги позелениме запуштените јавни простори во Скопје!

1

Прати ни слика од локација која сакаш да ја дотераш на www.error501.mk

***

Освежете се со ладен коктел, цело лето, за 100 ден!

3
***

Co секоја сметка од барот добијте до -50% попуст во нашата продавница!

2
***

11.07. // 19:00 – ЕQ Café

brains-for-collaboration

Пријавување на nela.joleska@EQ.org

***

11.07. // 20:00 – Dreamcatchers – изложба

vtornik
***

14.07. // 20:00 – BBQ Party #7

b1
***

15.07. // 22:00 – Saturday in Public Room

s1
***

Очекувајте известување со нови настани следниот понеделник.
Се гледаме во Public Room!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов тренд за лето 2017: тетоважа на коса!
Следна објава”Ni Tú Ni Yo”новиот хит на Jennifer Lopez!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР