MOSCHINO X H&M – улична енергија со поп култура, гламур и...

 MOSCHINO Х H&M е колекција која ја комбинира уличната енергија со поп културата, гламурoт, разиграноста и хуморот. Креативниот директор на моднатата куќа  MOSCHINO, Jeremy Scott, дизајнираше...

Oscar de la Renta венчаници за есен/зима 2019 година!

  Најновата колекција на брендот Оскар де ла Рента за есен / зима 2019 вклучува елегантни венчаници во боја на слонова коска. Колекцијата, потпишана од дизајнерите...

Барби издание на Кајли Џенер!

Барби куклите се инспирација на американската реалити ѕвезда и моден дизајнер Kylie Jenner во текот на целата оваа година, но Ноќта на вештерките беше...

Kaia Gerber е новиот амбасадор на YSL BEAUTY!

  Откако се појави во неколку кампањи за Saint Laurent, модеот во подем Kaia Gerber, беше прогласена за лице на YSL Beauty ... Седумнаесетгодишната Kaia Gerber позираше...

Trendy модел – чизми над колена кои ги обожуваме!

Чизмите се секоја зима со нас, а титулата за најсекси модел на оваа сезона им припадна на високите чизми. Модните куќи и high street брендовите...

Софистицирана сива боја во домот!

  До не многу одамна, сивата боја беше сметана за многу досадна и тмурна боја. Но, одеднаш тоа се промени. Еден популарен дизајнер почна да ја...

Нов тренд во светот – “стаклена коса”!

Познатите убавици полудеа по трендот "стаклена коса", односно „glass hair“, а во последните неколку месеци малкумина му одолеа на овој тренд - горделиво се шеткаат...

Уникатни дестинации за венчавки!

Крајот на летото и почетокот на есента, обично се термините што идните младенци ги одбираат за венчавки и свадбени церемонии. Во последните децении, исклучително популарни...

Gucci Pink Heart Arrow Broadway- Совршена торбичка!

Gucci чантите се без сомнение симбол на вистинска модна екстраваганција, а тоа  што ги прави уште поатрактивни е нежната нота и романтиката која модниот...

Dior Dior Dior – Нова колекција на накит!

  Victoire de Castellane брилијантна француска јувелирка, кој во исто време е креативен директор на Dior Joaillerie од 1998 година, неодамна ја претстави новата колекција, едноставно...

Мисони со аксесоари за базен!

Италијанскиот моден бренд Мисони, се здружи со сајтот кој произведува луксузни аксесоари за базени, Funboy, за заедно да создадат нешто феноменално ... Во визијата на...

Главен летен моден додаток – плетени торби!

Плетените торби се хит, а можете да ги набавите во Скопје во сите HIGH STREET продавници, како Mango, Zara, Bershka и други. Станува збор за плетени...