Пронајдена е удобна и пријатна алтернатива на зимските капи.

Панама шапката во гардеробата на многу модни блогерки е далеку од својата прва сезона. Но, оваа зима тие имаат посебна варијанта – тие се достапни од мека ткаенина, крзно или волнена ткаенина со фина текстура.

Меките панами капи ќе ве згреат на студ и ќе додадат стилска доза на топлина.

Овие капи можете да ги носите со строг капут, со капути од овчјо крзно или со шарени јакни. При изборот на нова панама капа, ве советуваме да најдете со необични бои како во колекцијата на Gucci или карирани модели, како што е YMC.

Погледнете ги најмодерните Панама капи на сезоната …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп производи за шминка во боја на годината!
Следна објаваНосете кожни панталони како “street style” sвезда!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР