Во Skopje City Mall на прв кат, се отвори најголемиот и најдобриот Nike shop во Македонија.Сега можете да уживате во поголем и поубав простор и врвен дизајн на ентериерот според сите светски стандарди.Сите посетители ќе имаат можност да уживаат во проширената понуда и нови, уникатни модели кои досега не беа достапни на нашиот пазар.

Во новиот Nike Shop ќе имате можност да ги најдете најновите колекции на облека и патики на брендот Nike кои се достапни и во сите светски центри.

Бидете уникатни во својот стил!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХоливудските ѕвезди ја освоија индиската модна сцена со гламурозните сарија
Следна објаваНајголемите трендови за убавина во 2023 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ