Прославете ја бојата на годината …

Пантоне ја најави класично сината за 2020 година!

Овој пат тоа е Classic Blue, а нас не интересира зошто оваа боја е идеална за 2020 година?

Сината боја „е наменета да симболизира заштита, стабилност, мир и самодоверба, како и да поттикне длабоко размислување, отворен ум и комуникација“, се вели во соопштението на компанијата.

Одбравме неколку сини козметички производи кои сигурно ќе се најдат во вашата козметичка торбичка, оваа година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовторно во тренд – „harringbone“ капути!
Следна објаваЗимски тренд: Топли Панама шапки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР