15 ПРЕКРАСНИ ДИЗАЈНИ НА ФУСТАНИ ЗА ПРОЛЕТ /ЛЕТО 2019!

Елеганцијата е вечна, а најголемите модни дизајнери тоа добро го знаат. Тоа е најсигурна инвестиција.

Денес одбравме за вас 15 модели на фустани кои се надеваме ќе ве инспирираат за некоја посебна прилика, дали се работи за матурски прослави на повеќе генерации или свадби, на кои им почнува сезоната. Посебно посветете внимание на комбинација со сандалите, чевлите …

Се разбира цените на овие модели се астрономски, но ние ви ги нудиме како инспирација за стил и мода, пролет/лето 2019!

Се потрудивме изборот да биде во пролетните и весели бои…

Alice + Olivia

Marchesa Notte

Valentino

Chiara Boni

Chiara Boni

Chiara Boni

 

Narciso Rodriguez

Roland Mouret

Narciso Rodriguez

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta

Halston Heritage

Fuzzi

Marchesa Notte

Oscar de la Renta

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на брошеви од брендот Kenneth Jay Lane!
Следна објава72 Издание на Канскиот Филмски Фестивал-(14-25 мај)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР