Накитот од полудрагиот камен, со своите убави бои ги привлекува различните генерации на купувачи.

Денес ви ја претставуваме колекцијата на брошеви од брендот Kenneth Jay Lane 2019 година.

Crystal Starfish Pin

Crystal Bee Pin

Crystal Butterfly Brooch

Multicolor Cross Brooch

 

 

Multicolor Crystal & Pearly Brooch

Multicolor Fall Flower Brooch

Multicolor Crystal Snake Pin

Crystal Waterfall Heart Pin

 

Nina Rainbow Crystal Brooch

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна летна колекција на Tory Burch!
Следна објава15 Прекрасни дизајни на пролетни дизајнерски фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР