Lacoste ја стави својата иконска поло мајца и крокодилското лого во центарот на вниманието, во својата последна кампања пролет / лето 2019 …

Под слоганот “Crocodile Inside”, еклектичната постава на моделите и забавувачите се спои со заедничка цел.

Оливер Хедли Пирч беше фотограф на кампањата, која е навистина опуштена и со лежерна визија.

Тенискиот ас, Новак Ѓоковиќ, им се приклучи на моделите Алтон Мејсон и Санг Ву Ким, раперите А$АП Наст и Моха Ла Скуале, актерот Род Парадот, диџеј Ноа Бекер и танчерот Салиф Гулеџ.

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanjiNovak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

Novak Đoković u novoj Lacoste kampanji

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРетроспективна изложба на Костадин Танчев – Динка во Даут пашин амам
Следна објаваJ.Lo е прогласена за модна икона во 2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР