СМОKВИ СО ПРШУТА И БУЛГУР
Сватере го булгурот, а потоа додадете куркума, сол и бибер. Булгурот е храна направена од житарки, најчесто од тврда пченица.
Во сад, споете: смокви, пршута, црвен кромид, фета сирење и ф’стаци.

Послужете со прелив од мед, маслиново масло и оцет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMANDRAGORE – наубава и највисока зграда во Њујорк!
Следна објаваФармерки со широки манжетни – главен “shopping” во октомври!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ