Оваа есен намерно избираме модели кои имаат главен акцент на сезоната – широки манжетни.

Овие фармерки изгледаат посебно импресивно со сандали и тенки џемпери, а за излегување во студени денови ве советуваме да ги носите со чизмите со врвки.

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОдлична салата за есен: смокви со пршута и булгур!
Следна објаваСакото е најпосакуваното парче на сезоната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ