Сакото е задолжително парче без кое не може да се замисли ефектна комбинација на облеката.

Тоа зазема посебно место во секојдневните комбинации затоа што истовремено е класично, елегантно, но и кежуал, совршено за повеќе лежерни комбинации.

Тоа добро го знаат нашите омилени инфлуенсерки чии профили на Инстаграм се неисцрпна инспирација за трендовски и стилски аутфити за секој ден.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФармерки со широки манжетни – главен “shopping” во октомври!
Следна објаваНајубави есенски мантили!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ