Во Полска се отвора најдлабокиот базен на светот!

Во центарот на градот Mszczonów во Полска, кој се наоѓа на 40 километри од Варшава, ќе биде отворен најдлабокиот базен во светот. Количината на вода...

Слатка новогодишна декорација на вашата трпеза!

За празниците кои следат, секоја домаќинка се труди да направи интересна новогодишна декорација и магичен амбиент за дружба со најблиските. Покрај новогодишната елка и другите декоративни елементи...

Gucci: Празнична кампања на подароци!

  За кампањата, Гучи ја ангажираше Петра Колинс, која беше задолжена за заживување на празничната визија, а Ле Рои во Торино, беше избраното место за...

`Големата мајка`-најпочитуваниот култ од пероидот на Неолитот

Најреволуционерната етапа од културно-историскиот развој на човештвото започнува со Неолитот(7000-3500 ст.ера).  Најстарите уметнички претстави за култот на мајката која завзема централно место во човековиот...

Неколку причини зошто ја посетите Ирска во зимскиот период!

Скоро секој сака да ја посети Ирска во текот на летото, но ретки се оние кои знаат дека зимскиот одмор во Ирска може да...

Тренд: Црвени и кафени нијанси!

  Ако сакате да изгледате секси и заводливо, особено кога станува збор за вечерниот моден стил, тогаш, судејќи според сегашните модни трендови - треба да играте...

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш! Oд денес започнува голема наградна игра во која сите кои споделуваат слатки задоволства и...

Фустани за пречек на Новата 2019 година!

  Фустаните за пречек на Новата 2019 година се веќе пристигнати во вашите омилени продавници. А како што знаат сите паметни девојки, би требало на...

Kylie Jenner го има својот календар за 2019 година!

Од сега па натаму, календарот на Kylie Jenner официјално е во продажба за 2019 година, за што е неопходно да се платат 15 долари. Популарната...

Јапонско јаболко – пријател на имунитетот!

Јапонското јаболко е слатко есенско-зимско овошје. Бојата може да варира од светло-жолта, портокалова или темноцрвена. Може да се каже дека тoа е вистински извор...

Чизми кои станаа модна класика!

Чизми кои се во тренд со години ... Модната куќа Chloe во 2008 година ги создаде првите Susan чизми до глуждот, а денес, речиси 10 години...

Интересни факти за готската катедрала `Notre Dame`!

Готската катедрала Notre Dame која се вбројува во еден од најзначајните одбележја на француската престолнина, како и денес така и минатото имала истакната улога...