Хермес претстави лежерна енергија во својата нова кампања пролет / лето 2021 година за мажи …

Натаниел Голдберг беше фотограф на нивното последно рекламно издание. На фотографиите можеме да го видиме манекененот Санг Ву Ким како позира пред познати сцени на улиците на Њујорк.

Елоди Давид Тубул беше стилист на снимањето за оваа сезона, таа ја одбра гардеробата за Санг која совршено го претставува шик стилот на Хермес, опуштен во секојдневна облека.

Во кампањата, Санг е облечен во пуловер со кратки ракави и јакна во риги, во комбинација со лежерни панталони. Кога станува збор за додатоците, мора да признаеме дека тие оставија силен впечаток, без разлика дали станува збор за шал со дезен на Хермес или преголемата торба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали ги видовте новите билборди низ Скопје?
Следна објаваЦрно-бел филм: колекција Valentino есен/зима 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ