Монохроматската облека е главниот тренд на колекцијата Valentino есен/зима 2021 …

Невообичаено светли бои станаа еден од главните трендови на претстојната сезона есен / зима. Брендот Валентино реши да се повлече од оваa опција. И тие направија чекор толку голем што во новата колекција, создадена од Пјерпаоло Пичоли, има само две бои: црна и бела.

И неверојатно е колку импресивно може да изгледа монохроматската – црна мрежа која се носи над голо тело, кратко плисирано здолниште, бела кошула со обемна крагна која излегува од под палтото и целосно транспаремтни фустани кои го прават стајлингот многу секси и лаконски.

Единствен исклучок беа два златни изгледа кои на позадината на кинематографската колекцијата изгледаат како Оскари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛежерна пролет во визијата на брендот Хермес!
Следна објаваПастелни нијанси во колекциите пролет / лето 2021 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ