Празниците не можат да се откажат: иако не е декември каков што го посакувавме, доброто расположение е обврска кон нас самите. И, што е подобра терапија од шопинг? Можеби еден пар тематски празнични чевли во полна боја и сјај.

Свечените чевли се фантастични за носење, а исто така се совршени како подароци, мали блескави ремек-дела кои не носат во бајковита атмосфера. И – зошто да не – кажете и „збогум“со стил на оваа тешка 2020 година.

Салонки за љубителките на класиката, сандали за посмелите, slingbacks за трендсетерките, па дури и чизми …

Одберете го вашиот омилен модел на „празнични чевли“, кој ќе ве натера да запеете “Jingle Bell …”

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАлекса Чанг: Совршен новогодишен фустан!
Следна објаваСивата е новата црна – Max Mara pre – fall 2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ