Рита Ора се врати во Лондон од Америка, по снимањето на America’s Next Top Model.

Таа Во Лондон даваше изјава во ексцентричен фуксија мини фустан, украсен со бело крзно и стилски додаток – кожен ремен кој помогна да се истакне половината на пејачката.

Секако, блесна и тетоважата со ангелските криља која се наоѓаат на задниот дел од глуждот – облекувајќи пар шпиц -штикли кои одговараат на нејзината собрана коса во опашка.

Рита го стилизираше целиот изглед со огромен пар очила за сонце.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодната бура пристигна во Лондон: Наоми Кембел ја предводеше модната ревија на Александар Меквин
Следна објаваMango инспирација за канцелариски изглед
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ