На лето, лесно е да се облечеме за на работа. Ленен фустан и сандали и веднаш сме подготвени, но есента и зимата се малку посложени кога станува збор за облекување во канцеларија.

Времето станува постудено и врнежливо, а ние сепак треба да изгледаме професионално и уредно. Вистинска уметност е топлите комотни парчиња да добијат професионален изглед.

Тука Mango ни доаѓа на помош, посветувајќи цела колекција на канцелариски изглед кој изгледа модерно во есен и зима, а истоврмено нема да смрзнуваме.

Во оваа колекција, Mango комбинираше комотно и корисно, односно пријатно и модерно …

Ние, за вас, ги издвоивме најдобрите канцелариски изгледи составени од Манго, а можете да ја погледнете колекцијата подолу …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОдличен стајлинг на Рита Ора
Следна објаваТренд боја на сезоната- како познатите ја носат кафената боја
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ